Disneyland v Paríži

Disneyland v Paríži

 

 

Máte pred sebou víkend v Paríži s deťmi? Naša rada znie takto – navštívte Disneyland. Zázračné kráľovstvo Disneyho postavičiek očarí nielen malých, ale aj veľkých. V jeho okolí sa nachádzajú tiež Disney hotely, ktoré zážitok z rozprávkovej krajiny predĺžia. Hotely ponúkajú aj wellness, nielen čarovne zariadené izby pre deti. Disneyland je plný tematických parkov, zábavy, hier, no dá sa v ňom aj najesť a nakupovať. Tvorí akoby malé mesto, kde sa rozprávka prehupla do reality.

 

Pri ubytovaní dostanete podrobnú mapu s tipmi, kde by ste sa mali zastaviť. Ak budete ubytovaní v Disney hoteli, môžete sa nasťahovať až o tretej poobede. V deň, kedy vám ubytovanie končí, požaduje hotel odubytovanie sa z izby do jedenástej hodiny doobeda. Napriek tomu máte stále k dispozícií pult na odloženie vašej batožiny, ak by ste sa rozhodli zvyšnú časť dňa vo svete rozprávok ešte stráviť.

 

Keďže je tento zábavný park určený hlavne pre deti, ponúka im skutočný komfort. Nájdete tu špeciálne miesta, kde môžete nakŕmiť vaše ratolesti, prebaľovacie pulty, stoličky na kŕmenie, ale aj hojdacie kreslá. K dispozícií sú tiež ohrievače na detské fľašky a v reštauráciách ponúkajú menu špeciálne pre deti do troch rokov.


V Disney svete môžete dokonca oslavovať aj narodeniny, vyfotiť sa s obľúbenou postavičkou, alebo s ňou ísť na čaj.

 

 

Disneyland Paris Identity Card

Disneyland Paris Identity Card – alebo identifikačná karta do Disney sveta vás bude čakať na recepcii Disney hotela. Vďaka nej máte isté miesto na parkovanie a v prípade, že hotel ponúka fitness a wellness, máte vstup aj tam. S kartou sa môžete zastaviť i v reštauračných zariadeniach, no nie vo všetkých. Na konkrétne podniky sa treba spýtať.

 

 

Cena vstupného a otváracie hodiny

Jednotlivé atrakcie sa otvárajú zvyčajne od deviatej až desiatej hodiny doobeda, zatvárajú sa na večer, niektoré v noci. Jednotný čas zatvárania nie je, záleži od atrakcie, ale aj sezóny. Cena vstupenky záleží od toho, koľko dní chcete v parku stráviť a či navštívite obe jeho časti – Disneyland park a Walt Disney Studios park. Za jeden deň iba v jednom parku zaplatíte za detský lístok približne 50 eur. Cena vstupného pre dospelého je o málo vyššia. V ponuke sú dva typy lístkov - štandardný, pre tých, ktorí nevedia čo presne chcú navštíviť a extra špeciálny lístok. Cena vstupného môže byť v rôznych ročných obdobiach odlišná. V prípade, že chcete stráviť v Eurodisneylande viac dní, určite sa vám oplatí viacdenný listok.

 

Ak ste si už svoj zájazd do Disneylandu vybrali a teraz čakáte na termín, zahrajte si zatiaľ Disney hry pre deti online. Nielenže vás zabavia, ale vás aj naladia na Disney svet a postavičky, ktoré v ňom na vás čakajú!

 

Ďalšie zájazdy do Disneylandu v Paríži

TOPlist TOPlist