Štúdium v Paríži

Paríž sa často vo filmoch prezentuje ako miesto, kde sa ľudia chodia brať, zamilovať sa, alebo študovať. Francúzsky verejný systém štúdia zahŕňa univerzity a množstvá ďalších vysokoškolských inštitúcií, ktoré vás vzdelajú a vy dosiahnete vytúžený titul. Štúdiom získate nové kontakty a priateľstvá, pretože Paríž si za miesto vysokej školy volia mladí z celého sveta.

 

Sorbonna je jedna z najstarších a najznámejších univerzít na svete a jej sídlo je práve v Paríži. Korene začiatkov vyučovania siahajú až do 13-tého storočia. Je to najväčší komplex vo Francúzsku, ktorý sa venuje štúdiám literatúry, jazykov, civilizácií, umenia, humanitných a sociálnych vied.

 

Univerzita sa môže pýšiť nielen svojou veľkosťou, históriou a menom, ale tiež top výskumnými pracovníkmi, ktorých práce sú uznávané po celom svete. Sorbonna si zakladá na tom, aby svojich študentov v učení nielen podporovala, ale zároveň v nich rozvíjala aj slobodné myslenie, budovanie vlastných úsudkov.

 

Univerzita ponúka aj štúdium slovanskej kultúry, letnú školu alebo školu pre „All age groups“, ktorá by sa dala prirovnať k našim univerzitám tretieho veku. K dispozícií je skutočne široká škála literatúry a príručiek, ktorú vlastní jej knižnica. 470 000 kníh, 1100 periodík - z ktorých polovica je v cudzích jazykoch, viac ako 4000 máp a, samozrejme, aj e-knižnica, ktorá ponúka dokumenty prístupné cez web. Viac ako lákavá ponuka, nemyslíte?

TOPlist TOPlist